Hotely v centru Prahy mají na Velikonoce plně obsazeno

Nadcházející velikonoční svátky jsou pro hotely prvním vrcholem sezony a kapacity hotelů v centru Prahy jsou na Velikonoce plně obsazeny.

 

“Pro hoteliéry v Praze vypadají Velikonoce velmi dobře, většina hotelů má kapacitu vyprodanou na sto procent a některé hotely dokonce přijaly rezervace na větší kapacitu, než mají,“ uvádí šéf luxusního hotelu Perla u Václavského náměstí Tomáš Startl.

 

Dlouho nevídaného faktu, že poptávka převyšuje nabídku, začínají hotely využívat v tom smyslu, že se po několika měsících odvažují zvyšovat ceny. Poslední volné pokoje v centru metropole se tak dají prodat i za 200 eur (4800 Kč), přičemž běžně se jejich cena pohybuje v rozmezí 90 až 100 eur. Podle hoteliérů mohou Velikonoce příznivě ovlivnit i celou sezonu.

 

Na Velikonoce jezdí do Prahy nejvíce turistů z Velké Británie, Itálie a Španělska. Letos by mělo podle předpokladů Asociace českých cestovních kanceláří a agentur přijet na Velikonoce do Česka 280 tisíc zahraničních turistů.

 

Klíčová slova: Česká republika, Praha

 

Publikováno: 22.04.2011
Aktualizováno: 22.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hotely v centru Prahy mají na Velikonoce plně obsazeno

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist