Hrad Loket je pro turisty otevřen i v zimě a vyplácí se mu to

Od Karlových Varů je hrad Loket vzdálen asi 12 kilometrů

Od Karlových Varů je hrad Loket vzdálen asi 12 kilometrů

Většina hradů v České republice je přes zimu pro turisty uzavřena a připravuje se na novou sezonu. Výjimkou je ale středověký hrad Loket v Karlovarském kraji, který se tyčí na skále nad stejnojmenným městem a řekou Ohře. Návštěvníci hradu se mohou během zimních měsíců podívat na výstavu útrpného práva a unikátní sbírku původního loketského porcelánu. Otevírací doba po celý rok se hradu vyplácí.

 

„Sázka na celoroční provoz se osvědčila. V zimě se nejnižší návštěvnost pohybuje kolem tří až čtyř tisíc lidí měsíčně,“ uvádí ředitel hradu Loket Václav Lojín.

 

Největší nápor návštěvníků je podle Lojína hlavně během vánočních svátků a na přelomu roku. „Zhruba po 15. lednu návštěvnost klesá, ale pořád se nám to vyplácí,“ dodal Lojín.

 

Mezi návštěvníky je nejoblíbenější multimediální výstava útrpného práva, kde figuríny v životní velikosti předvádějí tehdejší způsoby mučení spolu se zvukovým doprovodem.Velké oblibě se těší také výstava historického porcelánu, která se nachází v prvním patře Markrabského domu.

 

Hrad Loket je pro turisty do března otevřen každý den od 9 do 15:30 hodin. Od dubna do října je pak otevírací doba o hodinu delší. Za prohlídku s průvodcem zaplatí dospělí 110 korun, děti 90 korun a rodinné vstupné vyjde na 340 korun.

 

V Karlovarském kraji je celoročně pro návštěvníky otevřen také klášter v Teplé a v budoucnu na zimu měl otevřít také Bečov.

 

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 03.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hrad Loket je pro turisty otevřen i v zimě a vyplácí se mu to

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist