Hromadná nehoda v Německu: 10 mrtvých a 60 zraněných

Při hromadné nehodě na německé dálnici A19, která se stala dnes odpoledne, zemřelo nejméně 10 lidí a dalších 60 lidí bylo zraněno. Tragickou nehodu způsobila písečná bouře, kvůli níž byla výrazně snížena viditelnost na dálnici. Místo nehody se nachází nedaleko obce Kavelstorf, kde se srazilo přibližně 50 automobilů v obou směrech dálnice a několik vozů následně shořelo.

Zranění byli rozváženi do nemocnic v Rostocku, Güstrowu a Bad Doberanu. Většina zraněných lidí utrpěla zlomeniny, otřesy mozku, pohmožděniny a otoky.

V Německu, stejně jako na našem území, fouká od rána velmi silný vítr, který zřejmě zvedl jemný písek v přímořské krajině z polí a ve vírech ho nesl přes dálnici. Viditelnost na vozovce tak velmi prudce klesla.

Do automobilů řidičů, kteří kvůli špatné viditelnosti snížili rychlost, narazily vozy, které nepřizpůsobily rychlost dané situaci. Dálnice spojuje Berlín s městem Rostock u Baltského moře a vzhledem k začínajícímu víkendu byl na dálnici velmi silný provoz.

Než se hasičům podařilo zkrotit požár, který po hromadné srážce nastal, pohltily jeho plameny více jak dvacet vozidel. Na dálnici tak zůstaly ohořelé vraky aut, jejichž odstranění bude trvat delší dobu.

Dálnice A19 je momentálně v obou směrech uzavřena a zatím není možné určit, kdy na ní bude provoz obnoven.

Klíčová slova: Německo

 

Publikováno: 08.04.2011
Aktualizováno: 10.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hromadná nehoda v Německu: 10 mrtvých a 60 zraněných

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist