Hurikán Irene dorazil k břehům USA, zrušeno 3000 letů

Tropický hurikán Irene, který je už jen kousek od východního pobřeží Spojených států sice zeslábl na první z pěti stupňů Saffirovy-Simsponovy stupnice, přesto ale úřady nařídily omezit nebo zcela uzavřít provoz na letištích v New Yorku, Newarku a Bostonu. Americké letecké společnosti zatím úplně zrušily více než 3000 víkendových letů.

 

Síla hurikánu znatelně klesla, ale podle Národního centra pro hurikány ještě není vůbec důvod k radosti, protože i tak zůstává hurikán velice nebezpečný.

 

Například letiště v New Yorku budou dnes uzavřena pro všechny přílety. Toto omezení se týká newyorských letišť JFK, LaGuradie a Newark.

 

Velká většina amerických aerolinek ale zrušila také své odlety z východního pobřeží USA a připojila se k nim i evropská Lufthansa, která navíc zrušila i lety do Filadelfie a Bostonu.

 

Hurikán Irene již dorazil kolem poledne našeho času k břehům Severní Karolíny. Meteorologové naměřili ve městě Jacskonville větry o rychlosti 130 kilometrů v hodině, ale uvnitř samotného hurikánu dosahují větry rychlosti 151 kilometrů za hodinu.

 

Klíčová slova: USA, New York

 

Publikováno: 27.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Hurikán Irene dorazil k břehům USA, zrušeno 3000 letů

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist