Husí slavnosti v Boskovicích na Blansku

Husí slavnosti v Boskovicích se konají 3. a 4. října 2015

Husí slavnosti v Boskovicích se konají 3. a 4. října 2015

Slavnosti připomínají někdejší proslulost boskovických husí, ceněných zejména na vídeňských trzích. Letos se návštěvníci mohou těšit na Bratry Ebeny, Sto zvířat, nebo také na Xindla X v dvoudenním programovém bloku v areálu Letního kina. Kulturní zařízení města Boskovice, Muzeum Boskovicka, Město Boskovice, ZO Českého svazu chovatelů zvou již na XII. ročník Husích slavností v Boskovicích, které se letos konají od soboty 3. října do neděle 4. října 2015. Jednotné vstupné: 100 Kč/den, dvoudenní vstupné 150 Kč, děti do 10 let a držitelé průkazu ZTP nebo ZTP/P mají vstup volný.


Areál parku u Zámeckého skleníku obsadí po oba dva dny trh lidových řemesel, na kterém se vedle nezbytného občerstvení a doplňkového sortimentu budou prodávat i nejrůznější výrobky tradičních řemesel i produkty související s ročním obdobím a husami. Chybět nebude nabídka husího sádla a dalších pochoutek, pohlednic z Husích slavností i pestrá škála upomínkových předmětů. Boskovické restaurace budou po celý víkend vedle své obvyklé nabídky podávat i jídla z husí, případně kachniček, husí pečínka bude dostupná i přímo na místě konání v Zámeckém skleníku, který se promění v obří restauraci.


Dětem „husí“ dny kromě programu pohádkových divadelních představení nabídnou také dětské atrakce, hry mateřského centra, dětské dílny, zvířátka ze dvorku, jízdy na koních, v muzeu pak výstavu dětských prací a gastrodílnu a v areálu za muzeem soutěžní výstavu chovatelů drobného zvířectva. Vše doplní výstava historické i současné zemědělské techniky. Po oba dny bude přes Informační centrum přístupna vyhlídková radniční věž na Masarykovo náměstí. Rovněž Zámek a Hrad Boskovice zvou k návštěvě.

zdroj: kulturaboskovice.cz

Klíčová slova: Česká republika 

 

Publikováno: 01.10.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Husí slavnosti v Boskovicích na Blansku

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist