Italské město zakázalo otevírání nových etnických restaurací

Radnice italského města Forte dei Marmi zakázala zakázala ve svém městě otevírání nových restaurací, které nabízejí etnické jídlo. V praxi to znamená, že se v tomto přímořském městečku v Toskánsku neobjeví žádní nová čínská restaurace, indická restaurace, anglická hospoda a dokonce ani fast foody amerických řetězců. Místní radní chtějí tímto krokem pomoci k přežití upadající italské a toskánské kuchyni.

 

Radní jsou za toto rozhodnutí obviňování z xenofobie a rasismu, ale oni toto nařčení razantně odmítají a argumentují ho tím, že se zákaz týká i západních typů kuchyně a stolování. „Tento krok nemá nic společného s xenofobií, je to o ochraně naší kultury. řekli bychom ne i americkým řetězcům s hamburgery,“ hájí zákaz starosta města Umberto Buratti.

 

Zákaz ale neplatí pro etnické restaurace, které jsou již ve městě otevřené, ty mohou své podniky nadále provozovat bez omezení. Podle britských médií si městečko Forte dei Marmi v poslední době oblíbili především bohatí turisté z Ruska. Ve městě tak bylo v nedávné době otevřeno hned několik restaurací s ruským jídlem.

 

Italové sice velmi těžko udržují své kulinářské tradice v souboji s imigrací a globalizací, ale i přesto zůstávají v přístupu k neznámému jídlu konzervativní. Národní hospodářská asociace dokonce tvrdí, že více než 40 procent Italů nikdy neochutnalo například sushi, kebab nebo kari.

 

Forte dei Marmi ale nebude jediným městem Itálie, které zakázalo otevírání nových etnických restaurací. Město Lucca, které leží nedaleko, zavedlo tento zákaz již v roce 2009.

 

Klíčová slova: Itálie

 

Publikováno: 17.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Italské město zakázalo otevírání nových etnických restaurací

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist