Jaderná elektrárna Fukušima I nadále straší Japonsko

Pro zdrcené Japonsko zůstává nadále největší hrozbou jaderná elektrárna Fukušima I, kde dnes došlo k další, celkově již čtvrté explozi reaktoru. Z těžce poškozené jaderné elektrárny se začala poprvé do okolí začala šířit nebezpečná radiace až do vzdálenosti 30 kilometrů od Fukušimy.

 

Během noci z pondělí na úterý našeho času explodoval vodík v reaktoru 2 a později začala hořet nádrž s vyhořelým radioaktivním palivem v reaktoru 4.

 

Lidé v Japonsku mají největší obavy z radioaktivního mraku, který dnes vítr unáší směrem na hlavní město Tokio, které je od elektrárny vzdáleno 240 kilometrů. Zvýšené hodnoty radiace, které ale pro lidi nepředstavují zdravotní riziko byly naměřeny i na ruském Dálném východě ve Vladivostoku, který je od Fukušimy vzdálen 800 kilometrů.

 

Situace ve Fukušimě I je natolik vážná, že z celkových 800 zaměstnanců jich v elektrárně zůstává už jen přibližně 50, ostatní byli evakuováni. Úřady také zavedly bezletovou a evakuační zónu v okruhu 30 kilometrů od elektrárny.

 

Lidé v Tokiu v panice před radiací hromadně opouštějí město a vykupují obchody. Většina zboží z obchodů je vyprodána, obchody již nemají ani na skladech především rádia, baterie, nádoby s palivem, spacáky a svíčky.

 

Poslední zprávy Světové meteorologické organizace hovoří o tom, že vítr odnáší radioaktivní mrak nad Tichý oceán od Japonska.

 

Klíčová slova: Japonsko, Tokio

 

Publikováno: 15.03.2011
Aktualizováno: 15.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Jaderná elektrárna Fukušima I nadále straší Japonsko

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist