Japonsko vyhlásilo zákaz vstupu do zóny kolem Fukušimy

Japonská vláda dnes vydala zákaz vstupu do 20 kilometrové zóny kolem poškozené jaderné elektrárny Fukušima. Vláda vyzývá hlavně evakuované obyvatele, aby tento zákaz dodržovali v zájmu své vlastní bezpečnosti. Někteří z evakuovaných obyvatel se totiž stále vraceli do svých domovů a policie jim v tom podle zákona nemohla bránit.

 

Zákaz má zabránit především nepovolenému vstupu do pásma, kde lidem hrozí ozáření unikající radiací z elektrárny a také bude oblast lépe chráněna před rabováním.

 

Porušení vstupu do zakázaného pásma bude trestáno pokutou ve výši 100 tisíc jenů (20 tisíc korun) nebo zadržením až na 30 dní.

 

Od 11. března, tedy den poté, co elektrárnu poškodilo zemětřesení a vlna tsunami, opustilo oblast Fukušimy necelých 80 tisíc lidí. Policie ale zjistila, že asi 60 rodin zákaz ignoruje a nadále zůstává v zakázané zóně.

 

Úřady nyní připravují harmonogram, podle kterého se v následujících týdnech budou moci lidé vrátit na dvě hodiny do svých domovů pro potřebné věci. Tuto možnost ale nebudou mít obyvatelé, jejichž domovy se nacházejí v pásmu do tří kilometrů od elektrárny.

 

Klíčová slova: Japonsko

 

Publikováno: 21.04.2011
Aktualizováno: 21.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Japonsko vyhlásilo zákaz vstupu do zóny kolem Fukušimy

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist