Japonsko zahájilo odstavování jaderné elektrárny Hamaoka

Během noci na dnešek zahájili Japonci proces odstavování jaderné elektrárny Hamaoka, která se nachází ve střední části Japonska. Technici začali odpojovat první ze tří reaktorů, kterými elektrárna disponuje. Úplné ukončení provozu jaderného komplexu Hamaoka nařídila japonská vláda, jelikož se obává, že oblast elektrárny zasáhnou v nadcházejících desetiletích zemětřesení až o síle 8 stupňů Richtera.

 

Vypnutí hamaocké elektrárny je reakcí na problémy v jaderné elektrárně Fukušima, kterou v březnu po silném zemětřesení poničila vlna tsunami.

 

Jaderný komplex Hamaoka leží v prefektuře Šizuoka na břehu Tichého oceánu přibližně 200 kilometrů na jihozápad od Tokia a jejím provozovatelem je společnost Chubu Electric Power. Hamaoka je situována v oblasti, kde se pod zemským povrchem potkávají dvě tektonické desky, a proto je považována za nejnebezpečnější jaderné zařízení v zemi vycházejícího slunce.

 

V Japonsku je celkem 54 jaderných reaktorů. Po fukušimské katastrofě v nich byly provedeny důkladné inspekce.

 

Klíčová slova: Japonsko

 

Publikováno: 13.05.2011
Aktualizováno: 16.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Japonsko zahájilo odstavování jaderné elektrárny Hamaoka

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist