Jaro na vodním mlýně ve Slupi na Znojemsku

Vodní mlýn ve Slupi, foto: technicalmuseum.cz

Vodní mlýn ve Slupi, foto: technicalmuseum.cz

Turistická sezóna začala a Technické muzem v Brně zve návštěvníky na svou první letošní akci s názvem "Jaro na mlýně". Vodní mlýn ve Slupi se nachází asi 15 kilometrů jihovýchodně od Znojma, který je od roku 1995 národní kultruní památkou. Objekt je pozoruhodnou renesanční stavbou velkomlýna se čtyřmi funkčními vodními koly a mlýnským náhonem. Svým rozsahem a architektonickým ztvárněním je opravdu ojedinělou a zajímavou technickou památkou.

V rámci této akce, která se koná v sobotu 18. dubna od 10 do 17 hodin se mohou návštěvníci seznámit s historickým vývojem mlecích technologií od klasického staročeského mlýnského složení, známého například z pohádek, až po moderní válcový mlýn 19. století.

Dozvíte se, kolik úsilí je třeba, aby ze zrníčka obilí vznikl křupavý chleba, a některé činnosti si i vyzkoušíte. Naučíte se poznávat druhy obilí i výrobky z něho. Připomenete si přísloví a filmy, kde se vyskytuje mlýn. Na závěr na děti čeká tvořivá dílnička.

Po celý den čeká na děti a hravé dospělé bohatý doprovodný program plný zajímavých soutěží.

Zdroj: technicalmuseum.cz

Klíčová slova: Česká republika 

 

Publikováno: 16.04.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Jaro na vodním mlýně ve Slupi na Znojemsku

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist