Jen do 30. června je možné zapsat si děti do cestovního pasu

Pokud se letos v létě chystáte na zahraniční dovolenou spolu se svými dětmi, tak máte čas už jen do 30. června letošního roku, abyste si děti nechali zapsat do svého pasu. Úřady totiž tuto službu přestanou od 1. července 2011 poskytovat a dětem se budou už od narození vydávat samostatné cestovní doklady.

 

Rodiče, kteří mají své potomky zapsané ve svých pasech již z dřívější doby, se ale nemusí obávat, že by v létě na zahraniční dovolenou neodcestovali. Zápis dítěte v pase bude jako platný cestovní doklad postačovat až od poloviny příštího roku.

Nyní je možné zapisovat do cestovních dokladů rodičů děti mladší 10 let, starší děti musí mít svůj vlastní pas.

 

Zapisování dětí do pasů rodičů ruší novela zákona o cestovních dokladech, kterou vydala Evropská unie a je závazná pro všechny členské státy EU.

 

“Cestování dětí zapsaných v cestovních pasech rodičů bude možné jen do 26. června 2012, poté budou děti moci cestovat do zahraničí pouze s vlastním cestovním pasem,“ sdělil ředitel odboru správních činností ministerstva vnitra Zdeněk Němec.

 

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 17.05.2011
Aktualizováno: 17.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Jen do 30. června je možné zapsat si děti do cestovního pasu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist