Jihočeská Řepice je vítězem soutěže Vesnice roku 2012

Ministr pro místní rozvoj Kamil Jankovský v rámci luhačovického Mezinárodního festivalu dětských folklorních souborů Písní a tancem vyhlásil letošního výsledky soutěže Vesnice roku. Vítězem 18. ročníku se stala jihočeská obec Řepice. Na druhém místě se umístila jihomoravská obec Tvarožná Lhota a třetí místo získala obec Křižánky z Kraje Vysočina.

 

"Podle mne jsou tři základní charakteristiky, které z běžné vísky udělají Vesnici roku. taková obec musí být živá ve smyslu společenského života, čistá v oblasti životního prostředí a atraktivní jako místo pro život. A taková obec Řepice bezesporu je," uvedl ministr Kamil Jankovský.

 

Občany Řepice čeká příslib dotace ve výši dvou milionů korun a celá řada dalších ocenění a darů

 

Vedle této pochvaly a gratulace od zástupců vyhlašovatelů soutěže čeká občany i příslib dotace ve výši 2 mil. Kč (1 mil. Kč za vítězství v krajském kole a 1 mil. Kč za vítězství v celostátním kole) z programu Podpora obnovy a rozvoje venkova Ministerstva pro místní rozvoj a celá řada dalších ocenění a darů. Slavnostní předání těchto cen bude již v režii samotných řepických občanů, kteří toto setkání uspořádají dne 5. října 2012.

 

Soutěž Vesnice roku v Programu obnovy venkova je každoročně vyhlašována již od roku 1995. Cílem této soutěže je snaha povzbudit obyvatele venkova k aktivní účasti na rozvoji svého domova, zveřejnit rozmanitost a pestrost uskutečňovaných programů obnovy vesnic a upozornit širokou veřejnost na význam venkova, ale také snaha vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a občanů, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale také rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci. V rámci letošního ročníku bylo hodnoceno celkem 278 obcí.

 

Zdroj: vesniceroku.cz

 

Klíčová slova: Česká republika


 

 

Publikováno: 19.09.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Jihočeská Řepice je vítězem soutěže Vesnice roku 2012

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist