K východnímu pobřeží USA se blíží ničivý hurikán Irene

K východnímu pobřeží Spojených států se blíží silný hurikán Irene, jehož větry mají sílu 155 kilometrů za hodinu. Meteorologové zatím nevědí, na jakých místech hurikán udeří, podle jeich posledních informací je v ohrožení Severní i Jižní Karolina, Nová Anglie, ale také města Washington a New York.

 

Hurikán Irene se v uplynulých dnech přehnal přes ostrovy Caicos a Turks a poté zesílil na druhý stupeň pětibodové stupnice Saffirovy-Simsponovy stupnice hurikánů. Národní centrum pro hurikány v Miami uvádí, že hurikán bude nadále zesilovat a dnes by měl dosáhnout třetího stupně, což znamená, že rychlost větru překročí 178 kilometrů za hodinu.

 

Dnes ráno se hurikán Irene, který postupuje rychlostí 15 kilometrů za hodinu nacházel asi 600 kilometrů od Baham, kde podle zpráv světových médií již začal řádit. Hurikán nadále směřuje na jihovýchodní pobřeží Spojených států, kam by měl dorazit o víkendu.

 

Zatím nejvíce potrápil hurikán Irene Dominikánskou republiku, kterou zasáhl v uplynulých dnech. Evakuováno muselo být více než 11 tisíc lidí a 25 oblastí bylo zcela odříznuto od světa. Zatím jedinou oběť si hurikán vyžádal v Portoriku.

 

Klíčová slova: USA, Washington, New York, Bahamy, Dominikánská republika

 

Publikováno: 25.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: K východnímu pobřeží USA se blíží ničivý hurikán Irene

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist