Kaddáfí již kontroluje skoro všechny ropné terminály v zemi

Neustávající boje libyjských povstalců s armádou diktátora Kaddáfího o každý metr libyjské půdy se mění ze dne na den. Nyní se největší boje odehrávají o ropné terminály. Podle šéfa místních odborů má Kaddáfí pod svou kontrolou již všechny ropné terminály v zemi kromě Tobruku a Bregy.

 

Šéf odborů zaměstnanců ropného průmyslu ale ve státní televizi uvedl, že i město Berga je již několik hodin v moci Kaddáfího armády, což ale rebelové rezolutně odmítají. “Brega, to je neustálý postup a ústup, my nemáme kontrolu a nemají ji ani oni,“ komentuje situaci jeden z povstalců Husajn Al-Wamí.

 

Největší zbraní Kaddáfího nadále zůstává především letectvo. Dnes armáda opět bombardovala z letadel město Adžedabíja, kde se jí údajně podařilo vyhnat rebely z kontrolních stanovišť.

 

Tuto mocnou Kaddáfího zbraň podpořilo dnešní jednání zástupců G8 v Paříži, kde se zástupci světových mocností opět nedohodli na vyhlášení bezletové zóny nad Libyí. Povstalci žádali Západ o vyhlášení bezletové zóny již několikrát, ale stále bez úspěchu. Pro je pouze Francie a Velká Británie, naopak Rusko a Německo jsou proti.

 

Klíčová slova: Libye

 

Publikováno: 15.03.2011
Aktualizováno: 02.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Kaddáfí již kontroluje skoro všechny ropné terminály v zemi

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist