Kaddáfí vybojoval zpět města Ghajrán a Brega

Ozbrojeným jednotkám Muammara Kaddáfího se včera podařilo dobýt zpět ztracená města Ghajrán a Brega v okolí hlavní metropole Tripolisu, čímž se pokoušejí vytvořit kolem Kaddáfího pevnosti nárazníkové pásmo.

 

Dnes se Kaddáfího jednotky vydaly směrem na východ země. Pozemní jednotky mají podporu letectva, které obnovilo bombardování. K nejbližším střetům Kaddáfího armády s povstalci dojde zřejmě ve městě Ažabíja, kde již začaly nálety.

 

Ažabíja se nachází kousek od města Brega, které získal Kaddáfí zpět pod svou kontrolu. Ažabíja je ale pro opozici mnohem důležitější, jelikož jsou zde velké muniční sklady.

 

Agentura AP se obává, že by stupňující se konflikty mohly přerůst v občanskou válku. Pokud by se tomu tak stalo, hrozí vojenským útokem USA i Velká Británie, což by podpořila také Česká republika. Francie a Itálie se k vojenskému útoku staví opatrněji.

 

Klíčová slova: Libye, Tripolis

 

Publikováno: 02.03.2011
Aktualizováno: 02.09.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Kaddáfí vybojoval zpět města Ghajrán a Brega

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist