Karlštejnské vinobraní 2015 proběhne 26. a 27. září

Karlštejn

Karlštejn

O nadcházejícím víkendu 26. a 17. září se koná již 19. ročník Karlštejsnkého vinobraní. I v letošním roce se mohou návštěvníci dopravit na vinobraní mimořádnou vlakovou soupravou taženou parní lokomotivou. Vlaková souprava vyjíždí ze stanice Praha-Smíchov a během cesty staví na nádražích Praha-Radotín, Dobřichovice, Řevnice a Karlštejn. Zpáteční jízdenky stojí 150 korun pro dospělé a 100 korun pro děti.

Slavnost burčáku, ale i vína a kulinářských zážitků, příláká vždy do obce přes 17.000 návštěvníků za oba poslední zářijové víkendové dny. Vstupem historickou branou do uzavřené části městyse Karlštejn se návštěvník přenese do doby dávno minule, do 14. století „otce vlasti“ císaře římského a krále českého Karla IV. Bohatý dvoudenní program potěší male i velké diváky na hradě i v podhradí do pozdních večerních hodin. Vyvrcholením každého dne je slavnostní historický průvod z prostranství před karlštejnským vinařstvím na hrad v čele s císařem římským a králem českým Karlem IV., jeho chotí Eliškou Pomořanskou a 300 členným doprovodem císařského dvora. Cestu k hradu lemuji dobové stánky s ukázkami historických řemesel, návštěvnici ochutnávají burčák i vína z místních vinic, které založil sám Karel IV.


Další kulturní akce, které sdružení pořádá jsou koncerty, divadla, výstavy a další kulturně společenské akce, např. koncert Mirka Palečka na začátku roku nebo vystoupení ochotnického divadla z Horšovského Týna atd. 

zdroj: karlstejnske-vinobrani.cz

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 24.09.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Karlštejnské vinobraní 2015 proběhne 26. a 27. září

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist