Kazach se pokusil unést letadlo při letu z Paříže do Říma

Muž z Kazachstánu se včera večer pokusil unést letadlo společnosti Alitalia při letu z Paříže do Říma. Členům posádky spolu s cestujícími se ale muže podařilo rychle zpacifikovat a letadlo nakonec bez problémů přistálo na římském letišti Fiumicino. Při incidentu byla lehce zraněna pouze letuška, kterou si chtěl muž vzít jako rukojmí.

 

Muž se pokusil o únos kolem 21:30, kdy začal velkým nožem ohrožovat letušku a požadoval, aby letadlo změnilo kurz do libyjského města Tripolisu. Stevardi a cestující ale útočníka okamžitě přemohli a lékař přítomný na palubě letadla dal ihned muži uklidňující sedativa.

 

Nikdo ze 131 osob na palubě letadla nebyl zraněn, s výjimkou letušky, které muž způsobil menší rány, když se ji pokusil vzít za rukojmí. Letuška byla ihned po přistání ošetřena lékařským personálem na letišti.

 

Útočníkem byl podle posledních informací 48 letý občan Kazachstánu, který byl po pětihodinovém výslechu obviněn z únosu osoby a pokusu o únos letadla. Vyšetřovatelé také vyloučili, že by se jednalo o teroristický čin.

 

Podle agentury ANSA žije muž v Paříži, kde pracuje pro kazašskou delegaci u Organizace spojených národů pro výchovu, vědu a kulturu (UNESCO). Muž trpěl v posledních dnech depresemi a při pokusu o únos letadla si podle svědků počínal velmi zmateně.

 

Klíčová slova: Alitalia, Paříž, Řím

 

Publikováno: 25.04.2011
Aktualizováno: 25.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Kazach se pokusil unést letadlo při letu z Paříže do Říma

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist