Koblenz čeká evakuace poloviny obyvatel kvůli bombě z války

Porýnské město Koblenz na západě Německa se připravuje na obrovskou logistickou akci. Tuto neděli bude muset být na několik hodin evakuována ze svých domovů polovina z celkových téměř 107 tisíc obyvatel města včetně vězňů a pacientů z nemocnic. Tato největší evakuace na území Německa od skončení války proběhne kvůli zneškodňování obrovské letecké pumy z druhé světové války, která byla objevena na dně řeky Rýn, která městem protéká.

 

Pyrotechnici budou muset zneškodnit téměř dvou tunovou britskou leteckou pumu, menší americkou bombu, velkou dýmovnici a další munici. Válečná munice byla na dně Rýna objevena díky nízké hladině vody, kterou způsobilo extrémní sucho během listopadu.

 

Do akce na zneškodnění vojenské munice bude nasazeno několik tisíc lidí, mezi kterými budou vojáci, záchranáři, pracovníci technických služeb a asi 30 duchovních, kteří budou v případě krizových situací připraveni poskytnout věřícím lidem útěchu.

 

Od dvou tunové bomby bude uzavřena oblast v okruhu 1,8 kilometru. Své domovy bude muset opustit 45 tisíc lidí. Už dnes začalo stěhování asi dvou stovek vězňů z místní věznice, kteří budou přemístěni do jiných zařízení v Německu. Do jiných zařízení bude muset být převezeno také na 200 pacientů z nemocnic a pečovatelských ústavů.

 

Klíčová slova: Německo, Koblenz

 

Publikováno: 02.12.2011
Aktualizováno: 02.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Koblenz čeká evakuace poloviny obyvatel kvůli bombě z války

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist