Kostkománie: Obří Lego výstava v Lipně nad Vltavou

Výstava probíhá až do 7. září 2015, foto: facebook.com

Výstava probíhá až do 7. září 2015, foto: facebook.com

Amenity Resort Lipno v Lipně nad Vltavou je až do 7. září letošního roku hostitelem již třetího ročníku výstavy obřích staveb z populkární stavebice Lego. Otevírací doba výstavy je Po-Ne od 9:30 do 19 hodin. Cena vstupenky pro dospělého je 200 korun a pro děti do 15 let 150 korun.

Na ploše 1.300 m2 na vás čeká svět filmů, pohádek, sci-fi, moderní i historické architektury a důmyslné technické modely na ovládání, vše postaveno z více než 6.000.000 kostek LEGO®.


Mezi žhavé novinky letošní výstavy dozajista patří překrásný historický hrad Karlštejn, monumentální dvoumetrová věž Orthanc z Pána prstenů, hororově krásná Mrtvá nevěsta z kultovního animáku Tima Burtona, nové Technic modely na ovládání a jedna opravdová bomba z oblasti moderní architektury – Národní knihovna Jana Kaplického, známá mnoha lidem také pod názvy Oko nad Prahou, Chobotnice, nebo Blob, kterou si nemůžete nechat ujít.

Pravidelní návštěvníci se jistě ptají, zda se letos na Lipně otevře slavná Škola čar a kouzel v Bradavicích? Ano! Jedná se o stavbu obrovských rozměrů s plochou téměř 30 m2, která zřejmě patří k největším stavbám z LEGO® kostek od jediného stavitele na světě. To musíte vidět!

Letos se můžete těšit i na komentovanou prohlídku světového skvostu moderní architektury, vily Tugendhat. Uvidíte jednotlivá podlaží s veškerým interiérem, od unikátní onyxové stěny až po kotelnu se šachtou na uhlí a výtahem na popel. Nechybí ani funkční zajížděcí okna nebo trezor na kožichy. Vše samozřejmě z LEGO® kostek, na tu opravdovou se musíte zajet podívat do Brna.

zdroj: ujizdimenakostkach.cz

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 30.07.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Kostkománie: Obří Lego výstava v Lipně nad Vltavou

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist