Legendy - největší motoristická slavnost v ČR

Snímek z loňského ročníku, foto: legendy.cz

Snímek z loňského ročníku, foto: legendy.cz

Přijďte se o nadcházejícím víkendu ve dnech 13. a 14. června podívat na 2. ročník motoristické megashow Legendy, která se stejně jako loni představí v anglickém parku PN Praha-Bohnice. Těšit se můžete na více jak 750 automobilů, 350 motocyklů a nepočítaně celebrit nasáklých benzinem.

Na ploše 640 000 m2, kde každý návštěvníkloni strávil průměrně 5 hodin,se v letošním roce představí ještězajímavější exponáty, kompletnější sbírky, nejdražší hypersporty současnosti nebo unikátnízávodní vozy a chybět nebude ani několik oficiálních českých premiér – odprezentuje se zdenapříklad nové Audi Q7. A to nejen staticky, ale i v plném nasazení, na delší rychlostnízkoušce měřící 1,5 kilometru, kompletně zabezpečené dle oficiálních závodních regulí podzáštitou Autoklubu ČR. V neposlední řadě Legendy opět přivítají motoristické osobnosticelosvětové úrovně, jejichž jména budou pro mnohé opravdovým překvapením.

Letošní ročník Legend není jen motoristickou slavností, ale také jediným letošním autosalonemkonaným v České republice. Kromě historických nebo závodních exponátů se návštěvnícimůžou těšit také na přehlídku současných vozů partnerských vystavovatelů, mimo jiné značekAudi, Mercedes-Benz, Opel, Porsche, Seat, Subaru, Volvo nebo BMW/Mini reprezentovanéfirmou Invelt. Její představitel Jiří Jírovec do Prahy stejně jako loni doveze exkluzivní kousky ze své sbírky, kterou od loňska rozšířil o několik jedinečných exponátů jak ze sériovéprodukce, tak ze závodních tratí MS rallye a hlavně o několik unikátů šampionátu DTM.

Mimoto na trávu anglického parku najedou exkluzivity ze sbírky Ladislava Samohýla, které budouv kontrastu s nejmodernějšími hypersporty McLaren P1 či LaFerrari, které doplní to nejlepšíz Maranella: modely F40, F50 a Enzo spolu s originálním funkčním monopostem Formule 1 poMichaelu Schumacherovi. Novinkou se stane též exkluzivní výstava věnována období Škody130 LR, vozu postaveného pro úžasnou a záhy zrušenou skupinu B, v doprovodu dobovéhoservisního vozu továrního týmu Škoda Motorsport.

zdroj: legendy.cz

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 11.06.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Legendy - největší motoristická slavnost v ČR

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist