Letecké spojení Praha-Brno tento pátek skončí

Tento týden v pátek se uskuteční poslední let na lince PrahaBrno, kterou provozuje společnost Central Connect Airlines (CCA). Tato linka bude zrušena kvůli své malé vytíženosti, sdělila tisková mluvčí CCA Hana Georgianová. CCA provozují linku mezi Prahou a Brnem od loňského listopadu, kdy ji opustily ČSA. Georgiánová dále uvedla, že firma stále zvažuje možnost, jak by letecké spojení mezi dvěma největšími českými městy mohlo být zachováno.

 

“Vzhledem k malé vytíženosti linky zejména v letním období, kdy je patrný pokles byznys klientů, je linka vysoce ztrátová,“ dodává mluvčí.

 

O zrušení linky Praha – Brno se v médiích spekulovalo již v minulém týdnu a tento záměr kritizoval jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD), podle kterého ČSA, které tuto linku dříve provozovali, neměly zájem na podpoře a rozvoji leteckého spojení mezi oběma městy.

 

“Mrzí mě, jak národní dopravce soustředí pozornost pouze na pražské letiště a na regionální leteckou dopravu a leteckou dostupnost Moravy zcela pomíjí,“ řekl Hašek minulý týden.

 

Klíčová slova: Praha, Brno, ČSA

 

Publikováno: 21.07.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Letecké spojení Praha-Brno tento pátek skončí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist