Letecký dopravce CCA je v insolvenci, problémy má i Job Air

Boeing 737-300 společnosti Czech Connect Airlines

Boeing 737-300 společnosti Czech Connect Airlines

Česká letecká společnost Czech Connect Airlines (CCA) na sebe tento týden ve středu podala u Krajského soudu v Ostravě návrh na zahájení insolvenčního řízení s vlastní společností. Problémy má také další dopravce Job Air, na kterého podali tento týden insolvenční návrh jeho zaměstnanci kvůli dluhům na mzdách.

 

Ředitel Czech Connect Airlines uvedl, že důvodem tohoto kroku je předlužení firmy a ještě další závazky z minulosti. Někteří zaměstnanci aerolinek uvedli, že ze společnosti také odešel její hlavní investor, ruský podnikatel Andrej Zajakin.

 

Aerolinky pozastaví svůj provoz od 21. ledna 2012 do konce zimního letového řádu, tedy do 24. března.

 

„Majitelé Czech Connect Airlines a.s. spolu s managementem nyní intenzívně hledají cesty k záchraně Společnosti a k minimalizaci dopadů na zákazníky, zaměstnance a obchodní partnery. S cestovními agenturami nebo přímo s cestujícími budou projednány možnosti zajištění náhradního řešení přepravy. O dalším vývoji bude představenstvo Společnosti průběžně informovat,“ stojí v prohlášení na webové stránce společnosti, která je ale jinak stále v provozu.

 

Aerolinie Czech Connect Airlines vznikly 24. srpna roku 2007 a v poslední době se zaměřovala na lety mezi tuzemskými regionálními letišti a několika městy v Rusku. Letecká společnost má ve své flotile letoun Boeing 737-300 a Boeing 737-400.

 

Klíčová slova: Česká republika, Rusko

 

Publikováno: 20.01.2012
Aktualizováno: 20.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Letecký dopravce CCA je v insolvenci, problémy má i Job Air

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist