Letiště Praha nasadí na zítřejší den své autobusy

Letiště Praha nasadí během zítřejší stávky dopravních odborářů autobusy, které budou svážet zaměstnance a cestující ze Zličína a Dejvic. Tyto mimořádně nasazené autobusy pojedou po stejné trase jako obvyklé linky MHD. Autobusy budou moci využít také zákazníci letiště, kteří předloží platnou letenku. Zítřejší výpadek pražské MHD využijí zřejmě i taxikáři, kteří budou jezdit častěji.

 

“Primárně jsou autobusy určené pro naše zaměstnance, ale pokud přijde cestující, který se potřebuje dostat na letiště, tak ho samozřejmě vezmeme,“ upřesňuje mluvčí Letiště Praha Michaela Lagronová. V jakých intervalech budou autobusy na letiště jezdit bude záviset na dopravní situaci ve městě. Podle Lagronové může letiště pro svoz zaměstnanců a cestujících nasadit pět autobusů.

 

Lagronová dále dodává, že letiště nemá povinnost náhradní dopravu zajišťovat. “Je to odpovědnost cestujících, aby si lety buď přerezervovali, nebo přišli včas,“ sdělila Lagronová.

 

Během čtvrteční stávky budou lidé v Praze moci využít také rozšířené nabídky taxislužeb. “Nemusíme dělat žádnou zvláštní akci a nemusí to dělat ani ostatní taxislužby,“ sdělil ředitel taxislužby Halotaxi Jan Beťák.

 

Většina řidičů taxislužeb jsou osoby samostatně výdělečně činné a je tedy v jejich vlastním zájmu při takovéto příležitosti co nejvíce jezdit. Mají totiž téměř jisté, že lidé budou zítra jejich služeb využívat mnohem častěji než jindy. Řidiči taxislužeb ale nejsou zaměstnanci a tak není možné jim nařídit, aby přišli do práce a jezdili, dodal Beťák.

 

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 15.06.2011
Aktualizováno: 15.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Letiště Praha nasadí na zítřejší den své autobusy

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist