Letiště Praha navýší počet bezplatných vjezdů na parkoviště

Letiště Praha rozšiřuje od 1. 7. 2012 na základě ročního vyhodnocení provozu i zkušeností ze zahraničních letišť možnost vjet na krátkodobá parkoviště P1 a P2 na dobu 15 minut zdarma každou hodinu. V současné době mohou návštěvníci využít prvních 15 minut zdarma pouze dvakrát za den. Pro ty, kteří využívají krátkodobá parkoviště vícekrát ročně a stráví zde více než čtvrt hodiny, Letiště Praha připravilo zvýhodněné karty se slevou až do výše 60 %.

 

Parkovací plochy P1 a P2 jsou s ohledem na svou limitovanou kapacitu i charakter využití určeny pro vyložení či naložení cestujících. „Kapacita parkoviště P1 a P2 je shodně 160 míst, přičemž ve špičkách projede každým z nich více než 300 aut za hodinu. V průběhu letní sezóny pak na obou parkovištích zaznamenáváme dohromady až 10 000 vozidel během jediného dne,“ uvedl Jozef Sinčák, výkonný ředitel pro Obchod a korporátní služby Letiště Praha, a doplnil: „Při vyzvedávání cestujících, kdy nelze vyloučit zpoždění letu, doporučuji využít  Parking B u příletové haly Terminálu 2 či krytý a hlídaný Parking C u Terminálu 1, kde hodina parkování vyjde na 50 Kč. Obě parkoviště jsou od terminálů vzdálena jen několik desítek metrů.“ Pro dlouhodobé parkování v řádu dnů je určen již zmíněný krytý a hlídaný Parking C a dále Parking D, v němž týdenní parkování rezervované s předstihem přes internet vyjde od 750 Kč za týden.

 

Pravidelní uživatelé parkovišť P1/P2 si mohou zakoupit zvýhodněné karty se slevami na parkovném až o 60 procent

 

Pravidelní uživatelé krátkodobých parkovišť P1/P2 mají také možnost využít předplacených hodnotových karet pro dosažení ceny nižší až o 60 %. Hodnotová karta v ceně 500 Kč je nabitá na 10 x 100 kreditů a karta v ceně 2 000 Kč pak na 50 x 100 kreditů. Při vjezdu na P1/P2 na hodnotovou kartu a překročení 15 minut zdarma (nebo dalším vjezdu v intervalu kratším než 60 minut) bude z karty stržena částka v kreditech, každá půlhodina má hodnotu 100 kreditů. Půlhodina parkování tak vyjde jejího držitele namísto 100 Kč na 50 Kč v případě karty s menším počtem kreditů, resp. 40 Kč v případě karty na 50 x 100 kreditů. Bližší informace jsou k dispozici na webových stránkách v sekci Parkování a doprava nebo telefonicky na Dispečinku parkovišť tel. 220 114 022.

 

Zdroj: prg.aero

 

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 28.06.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Letiště Praha navýší počet bezplatných vjezdů na parkoviště

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist