Letiště Praha otevře dvě mobilní tribuny pro spottery

Letiště Praha ve spolupráci s planes.cz připravilo několik novinek pro spottery, kteří se zajímají o letecký provoz na našem největším letišti. V rámci 75. výročí letiště budou spotterům k dispozici tribuny umožňující fotografování přes oplocení letiště. Přímo v oplocení pak vznikají na několika místech otvory pro objektivy fotoaparátů. V sobotu 7. 4. pak bude slavnostně zahájena činnost Klubu přátel letecké fotografie při Letišti Praha.

 

V souvislosti s blížícím se 75. výročím existence ruzyňského letiště rostou na dvou místech tribuny, ze kterých budou moci spotteři i další zájemci sledovat a fotografovat veškeré dění na letištní ploše. Mobilní tribuny, které budou slavnostně otevřeny u příležitosti zahájení činnosti Klubu přátel letecké fotografie při Letišti Praha v sobotu 7. dubna 2012, budou na svých místech stát po celý měsíc.

 

V oplocení letiště vzniknou na nejoblíbenějších místech spotterů otvory pro objektivy fotoaparátů

 

Již v těchto dnech se na vytipovaných místech v oplocení letiště objevují také speciální otvory pro objektivy fotoaparátů, aby letečtí fandové mohli snadněji získávat své úlovky v podobě zajímavých snímků. Umístění otvorů, stejně jako jejich tvar, bylo projednáno se samotnými spottery a odpovídá nejoblíbenějším bodům, které veřejnost při focení letadel využívá.

 

Letiště Václava Havla, startující letadlo

Letiště Václava Havla, startující letadlo

„Letiště svojí aktivitou v oblasti podpory spottingu reaguje na zájem veřejnosti a rozrůstající se základnu leteckých fanoušků, kteří okolí letiště navštěvují. V letošním roce počítáme také s výstavbou pevných valů, které na atraktivních místech nahradí mobilní tribuny. Zároveň jsme začali jednat se zástupci obce Kněževes o lepším zpřístupnění zázemí pro spottery a o možném propojení s dalšími volnočasovými aktivitami obce,“ nastínil další vývoj ředitel Letiště Praha, Jiří Pos.

 

Dalším krokem je příprava pravidel, za kterých bude možné fotografovat v neveřejném prostoru letiště. Letiště již iniciovalo vznik instituce, která by přátele letecké fotografie zastřešovala.

 

„Už dlouho se snažíme o zlepšení postavení spotterů na ruzyňském letišti. Proto jsme uvítali pozvání zástupců Letiště Praha k oficiálnímu jednání o podpoře spottingu. Následovalo založení občanského sdružení, které je v tomto směru pro letiště partnerem k jednání. Od dubna pak zahájí činnost Klub letecké fotografie, nabízející členům řadu výhod,“ doplňují Richard Habarta a Václav Porkát ze serveru planes.cz.

 

Zdroj: prg.aero

 

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 28.03.2012
Aktualizováno: 04.04.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Letiště Praha otevře dvě mobilní tribuny pro spottery

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist