Letiště Praha otevřela novou relax zónu na Terminálu 2

Na Terminálu 2 je otevřena nová relax zóna

Na Terminálu 2 je otevřena nová relax zóna

Letiště Praha očekává v hlavní letní sezóně více než 5% nárůst počtu odbavených cestujících. Odbaví více zahraničních turistů, ale také Čechů letících na dovolenou. Podle výsledků průzkumu banky ING „Češi a létání“ létají Češi nejčastěji právě na dovolenou, méně často využívají letecké dopravy k návštěvám rodiny či přátel a v rámci pracovních povinností. Polovině Čechů nedělá problém cestovat pouze s příručním zavazadlem, za které nemusí doplácet, a 65 % alespoň občas po přistání zatleská pilotům. Více než 90 % cestujících přichází na letiště již 2–3 hodiny před odletem a polovina využívá odpočinkové zóny. Čtvrtina z nich ale uvádí, že počet míst k odpočinku je na letištích nedostatečný. I to ukázal průzkum „Češi a létání“, který si nechala zpracovat banka ING. Reakcí na posledně zmíněný výsledek průzkumu může být nová relax zóna, kterou na Terminálu 2 Letiště Václava Havla Praha otevírá Letiště Praha ve spolupráci s ING.


Nová relax zóna je volně přístupná všem cestujícím, kteří odlétají z Terminálu 2, zdarma. „Praha se tak vedle Amsterdamu či Luxemburgu řadí mezi významná letiště, kde ING zpříjemňuje cestujícím cestování. Průzkum, který jsme si nechali udělat, nám ukázal, že zónu se chystají využít přibližně dvě třetiny cestujících,“ uvádí Isold Heemstra, šéf ING Česká republika. Vedle moderního designu, silné Wi-Fi, možnosti dobít si telefon či tablet a obří info LED obrazovky se zajímavostmi o destinacích cestující jistě ocení i pohodlné sedačky a možnost volby mezi klidovou, rodinnou nebo pracovní zónou. K dispozici zde mají i knihy v několika jazycích.


Letiště Praha se během letní sezóny dostane na vrchol své kapacity odbavených cestujících. „Letiště Praha zaznamenává v posledních letech rekordní nárůsty v počtu cestujících. Ani letošní rok by neměl být výjimkou. Nicméně, také v provozně velmi silném období přicházíme s novými službami a produkty, které zajistí komfort cestujících. Jedním z takových projektů je nová relax zóna na Terminálu 2 s kapacitou až sto cestujících, kterou jsme otevřeli ve spolupráci se společností JCDecaux a bankou ING,“ říká Jiří Petržilka, výkonný ředitel pro neletecký obchod Letiště Praha.


Podle průzkumu ING polovina cestujících využívá relax zóny na letištích. Sledováním filmů a surfováním na internetu nebo čtením se při čekání na odlet zabavují častěji muži a mladí do 29 let. Ti čekání využívají také k relaxaci a spánku. Většina cestujících se na letiště dostavuje doporučované 2 až 3 hodiny před odletem.

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 20.06.2019
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Letiště Praha otevřela novou relax zónu na Terminálu 2

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist