Letiště Praha zvolily aerolinie nejlepším letištěm na světě

Pražské ruzyňské letiště dnes získalo cenu pro nejlepší letiště na světě. Letiště Praha získalo ocenění Eagel Award ne od cestujících, ale přímo od leteckých společností. Aerolinie ocenily pražské letiště za to, jak k nim letiště přistupuje se svými poplatky.

 

Cenu každoročně uděluje Mezinárodní asociace leteckých dopravců IATA. Dnes si ji na zasedání IATA v Singapuru osobně převzal šéf Letiště Praha a ČSA Miroslav Dvořák.

 

Na ocenění letiště dosáhlo za svůj rozvoj, spokojenost zákazníků, ale především za transparentní a rovnocenný přístup vůči všem aerolinkám včetně systému pobídek pro nové dopravce. Právě tento systém byl důvodem, proč ruzyňské letiště opustil irský nízkonákladový dopravce Ryanair, který požadoval větší slevy, než mají ostatní dopravci.

 

“Je to pro nás obrovská pocta a velká motivace do budoucna. Jsem pyšný, že i tak malá země jako je Česká republika se může chlubit letištěm, které se dnes oficiálně zařadilo po bok zákaznicky orientovaných, trvale se zlepšujících a technologicky vyspělých letišť světa,“ okomentoval ocenění Miroslav Dvořák.

 

V předchozích letech získalo stejnou cenu letiště v Singapuru, San Franciscu, Soulu, Ženevě a Vancouveru.

 

Klíčová slova: Česká republika, Singapur, Ryanair

 

Publikováno: 06.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Letiště Praha zvolily aerolinie nejlepším letištěm na světě

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist