Letový dispečer v USA sledoval thriller místo hlídání nebe

Ve Spojených státech byl vyhozen z práce další letový dispečer. V posledních týdnech musel Úřad pro dozor nad civilním letectvím (FAA) řešit nejméně pět případů, kdy zaměstnanec na kontrolní věži usnul během své služby. Poslední propuštěný dispečer sice v práci neusnul, ale místo hlídání letového provozu se koukal na film.

 

Incident se odehrál v regionálním radarovém středisku nedaleko Clevelandu v Ohiu v neděli ráno. Agentura AP uvádí, že muž dal přednost před komunikací s letadly sledování napínavého thrilleru Zametač stop v hlavní roli se Samuelem L. Jacksonem na svém DVD přehrávači.

 

Muž také nevědomě zapnul mikrofon, takže zvuky z filmu slyšela na krátkou chvíli všechna letadla v okolí. Mikrofon byl navíc přepnutý na režim vysílání, takže přes tři minuty nemohl slyšet přicházející volání. Na incident upozornil úřad FAA nejmenovaný vojenský pilot.

 

Klíčová slova: USA

 

Publikováno: 19.04.2011
Aktualizováno: 19.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Letový dispečer v USA sledoval thriller místo hlídání nebe

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist