Libye přepisuje historii, Kaddáfí byl dopaden a je mrtev

Libyjští povstalci dobyli poslední čtvrť ve městě Syrta, kde také dopadli svrženého diktátora Muammara Kaddáfího. Jeden z velitelů Přechodné národní rady sdělil, že Kaddáfí je mrtev. Povstalci nejdříve tvrdili, že diktátor byl dopaden a se zraněním obou nohou byl převezen do nemocnice.

 

„Je zadržen. Je raněn na obou nohou a odvezla ho sanitka,“ uvedl v telefonickém rozhovoru pro agenturu Reuters představitel Přechodné národní rady Abdel Madžíd. Při dalším telefonátu ale uvedl, že je Kaddáfí mrtev: „Byl také zasažen do hlavy. Na jeho skupinu mířilo mnoho střel a on zemřel,“ dodal Madžíd. Reuters ale podotýká, že jeho slova se zatím nepodařilo potvrdit.

 

O smrti libyjského plukovníka ale mluví i arabské televize. Al-Džazíra se opírá o své vlastní zdroje z Libye. Televizní stanice al-Arabíja uvádí, že Kaddáfího tělo dorazilo do Misuráty.

 

Nicméně informace o dopadení Kaddáfího se rozcházejí. Podle některých informací se Kaddáfí pokusil ze Syrty uprchnout v konvoji aut, který se stal terčem letounů NATO. Jiná informace říká, že se diktátor skrýval v jámě ve svém rodišti, kde ho zajal jeden z povstaleckých vojáků.

 

Klíčová slova: Libye

 

Publikováno: 20.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Libye přepisuje historii, Kaddáfí byl dopaden a je mrtev

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist