Lidé hromadně opouštějí Bangkok kvůli povodním

Thajská vláda včera upozornila obyvatele metropole Bangkoku, že se město zřejmě brzy ocitne pod vodou. Bngkok je momentálně celý obklopený vodou ze záplav a v cestě do Thajského zálivu ji brání právě thajské hlavní město. Část tohoto obrovského objemu vody se podle premiérky Jinglak Šinavatrové musí nechat protéct Bangkokem. Tisíce obyvatel metropole tak začalo město hromadně opouštět. Český konzul v Thajsku nedoporučuje turistům z ČR, aby do země v následujících dnech cestovali. Pokud se ale i přesto někdo do Thajska chystá, tak by se měl určitě vyhnout Bangkoku.

 

Provoz na menším vnitrostátním letišti Don Muang v Bangkoku musel být přerušen, a tak se na mezinárodním letišti Suvarnabhuni tvoří pod velkým náporem lidí obrovské fronty, ale letiště je zatím v plném provozu. Velká většina obyvatel thajské metropole míří do oblíbeného turistického letoviska Pattaya, kde je už téměř nemožné sehnat volný pokoj v hotelu nebo dům k pronajmutí.

 

Thajská vláda také dnes vyhlásila pětidenní povodňové prázdniny, které potrvají od dnešního dne do pondělí. Během těchto speciálních prázdnin zůstanou v Bangkoku otevřeny obchody a banky, které jsou otevřené i během obvyklých svátků.

 

Na této webové adrese ministerstva zahraničí www.mzv.cz/bangkok můžete sledovat pravidelně aktualizovaný seznam míst, kam se kvůli povodním nedoporučuje cestovat.

 

Klíčová slova: Thajsko, Bangkok, Pattaya

 

Publikováno: 27.10.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Lidé hromadně opouštějí Bangkok kvůli povodním

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist