Městem Abidžan v Pobřeží slonoviny zmítají boje

Spojenci mezinárodně uznávaného prezidenta Pobřeží slonoviny Alassana Quattary zaútočili během noci na dnešek na sídlo dosavadní hlavy státu Laurenta Gbagba. Jen pár desítek minut předtím obsadily Quattarovy jednotky studio státní televize ve městě Abidžan, které až do této doby ovládal právě Gbagba.

 

Laurent Gbagba odmítl uznat výsledky prezidentských voleb z loňského listopadu, ve kterých nad ním Quattara zvítězil. Quattarovy jednotky, které se v noci na dnešek dostaly k prezidentskému paláci, zde svádějí tuhé boje s elitními jednotkami dosavadního prezidenta. Gbagbo od nich dostal ultimátum, aby se do dnešního večera vzdal své funkce, ten ale na tuto výzvu nijak nereagoval.

 

“Gbagbo nejeví žádné známky toho, že by se vzdával. Nemyslím si, že by pochopil, že hra skončila. Myslí si totiž, že ho bůh zachrání,“ uvedl Quattarův mluvčí.

 

Ve městě Abidžan je vyhlášen noční zákaz vycházení a uzavřeny jsou pozemní, námořní i vzdušné hranice země. Nad letištěm v Abidžanu převzaly kontrolu mezinárodní síly OSN.

 

Povolební nepokoje panují v Pobřeží slonoviny již čtyři měsíce, o život při nich přišlo nejméně 472 lidí a necelý milion obyvatel byl nucen opustit své domovy.

 

Klíčová slova: Pobřeží slonoviny

 

Publikováno: 01.04.2011
Aktualizováno: 01.04.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Městem Abidžan v Pobřeží slonoviny zmítají boje

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist