MFF zvedl ceny hotelů v Karlových Varech o 55 procent

Hotel Imperial nad městem

Hotel Imperial nad městem

Letošní kulatý 50. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech přiláká do města tisíce domácích i zahraničních fanoušků kvalitní kinematografie. Hoteliéři na poptávku po ubytování reagují dramatickým zvýšením cen až o 55 procent oproti měsíci červnu. O přenocování v hotelech je i přesto obrovský zájem, volných zbývá už jen 11 procent pokojů z celé hotelové kapacity. 

Návštěvníci Karlových Varů si během festivalu za noc v hotelu podstatně připlatí. Průměrná cena dvoulůžkového pokoje se v tomto období vyšplhá až na 3 182 korun. V porovnání se stejným obdobím předchozího měsíce činí nárůst 52 procent. A ceny jsou vyšší i ve srovnání s červnovým průměrem. Přijedete-li do lázeňského města v červenci, ubytujete se o 55 procent dráž než v měsíci červnu.

Jako nejdražší festivalový den se jeví pondělí 6. července, kdy se cena ubytování vyšplhá až na 5 058 korun za dvoulůžkový pokoj za noc. Nejlevněji se ubytuje poslední festivalový den, a to v sobotu 11. července. Průměrná cena za pokoj vychází na 2 964 korun na noc. Pro hoteliéry je festival tradičně událostí roku.

Na MFF do západočeského města pravidelně zavítá na dvanáct tisíc návštěvníků. Letos se fanoušci festivalu můžou těšit na herce Richarda Gera. Tento významný americký herec zde totiž převezme nejvyšší ocenění, a to Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii.

zdroj: trivago.cz

Klíčová slova: Karlovy Vary

 

Publikováno: 02.07.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: MFF zvedl ceny hotelů v Karlových Varech o 55 procent

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist