Mrakodrap Burj Chalífa mění pravidla ramadánu

Muslimové, kteří obývají horní patra současné nejvyšší budovy světa, mrakodrapu Burdž Chalífa v Dubaji by se měli během probíhajícího muslimského svátku ramadánu postit déle než ostatní muslimové. Během ramadánu se totiž půst dodržuje od úsvitu do soumraku, ale lidé žijící v nejvyšších patrech tohoto 828 metrů vysokého mrakodrapu vidí slunce za obzorem déle než ostatní.

 

“Burdž Chalífa je vysoká téměř jeden kilometr, což znamená, že obyvatelé vyšších pater slunce stále vidí, i když na zemi je už dávno za obzorem,“ konstatuje dubajský znalec islámského práva Ahmed Abdul Azíz al Hadád. Azíz tak dodává, že by obyvatelé horních pater Chalífy měli vydržet s půstem o dvě minuty déle oproti muslimům na zemi.

 

“Muslimové, kteří bydlí nad 80. patrem Chalífy, by se měli postit o dvě minuty déle a ti, kteří žijí nad 150. patrem, by měli vyčkat dokonce o tři minuty déle,“ uvádí učenec Muhamad al-Kubaisí. Podle něho se stejným pravidlem řídí i muslimové žijící v horách, kteří se také během ramadánu postí déle.

 

Ramadán je devátý měsíc islámského kalendáře. Letošní ramadán připadl na období od 1. srpna do 29. srpna. Během půstu, který trvá od úsvitu do západu slunce nesmějí muslimové jíst, pít, kouřit a provozovat sex.

 

Klíčová slova: Dubaj

 

Publikováno: 08.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Mrakodrap Burj Chalífa mění pravidla ramadánu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist