Muž musel stát 7 hodin v letadle kvůli tlustému sousedovi

To, že lidé při cestování dopravními prostředky musí velmi často stát je naprosto běžná věc, ale pokud musí stát cestující v letadle a navíc při sedmihodinovém letu, je to doslova noční můra. Přesně tento zážitek si ale odnesl americký turista Arthur Berkowitz, který letěl se společností US Airways z Filadelfie na Aljašku. Berkowitz musel absolvovat let vestoje, protože polovinu jeho sedadla zabral obézní spolucestující a Berkowitz se prostě jednoduše na své sedadlo nevešel.

 

Pasažér na vedlejším sedadle, který vážil 182 kilogramů musel mít zvednuté obě loketní opěrky, aby se vůbec na své sedadlo vtěsnal, protože standardní sedadlo na palubě letadla je široké 43 centimetrů.

 

„Nemohl jsem použít bezpečnostní pás během vzletu a přistání a byl jsem tak donucen po velkou část letu stát v uličce nebo kuchyňce,“ rozčiluje se na svém blogu postižený pasažér Berkowitz.

 

Berkowitz dále uvádí, že to, že nemohl být během letu připoutaný představovalo bezpečnostní riziko a také dodal, že cestující sedící po pravici obézního muže byl doslova namáčknutý na okénko. Palubní personál sice vyjádřil pochopení, ale to bylo vše, co v této nepříjemné situaci udělal. Berkowitz viní z této nepříjemné události zaměstnance US Airways, kteří nechali obézního muže nastoupit do letadla, aniž by měl zakoupené letenky na dvě sedadla.

 

Tato povinnost byla u mnohých aerolinek zavedena v roce 2009, kdy si obézní cestující musí zaplatit za dvě sedadla. Tyto poplatky velmi pečlivě vybírají například letecké společnosti Continental, Delta Air Lines a United Airlines. Tuto povinnost mají v přepravních podmínkách zavedenou i US Airways, ale jak ukázal tento případ, ne vždy se jim to podaří podchytit.

 

Klíčová slova: USA, US Airways, Filadelfie, Aljaška

 

Publikováno: 24.11.2011
Aktualizováno: 24.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Muž musel stát 7 hodin v letadle kvůli tlustému sousedovi

24.11.2011 17:17 Tluston
195.39.100---

Lol tak ten potřebuje minimálně 2 sedačky :o))

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist