Muž ukradl z letadla ve vzduchu 172 tisíc eur

Krádež jako vystřižená z akčního filmu se odehrála ve vzduchu na palubě letadla společnosti Air Antilles.

 

Bezpečnostní agentura Brink's převážela v nákladovém prostoru letadla ATR-42 z ostrova Guadelope na ostrov Saint Martin v Karibiku finanční hotovost ve výši 1,2 miliónu eur (téměř 30 milionů korun), z které během letu ukradl vychytralý zloděj 172 tisíc eur (více jak 4 miliony korun).

 

Přestože cenný náklad po celou dobu letu hlídala ochranka, důvtipný zloděj si s tím dokázal po vzoru filmových akčních padouchů hravě poradit.

 

Zloděj předstíral nevolnost a vydal se na toaletu. Tímto hereckým výkonem získal dostatek času, odšrouboval několik panelů a dostal se tak do nákladového prostoru, kde na něho čekaly stohy bankovek, ze kterých ukradl 172 tisíc eur. Na své sedadlo se vrátil zhruba po čtyřiceti minutách.

 

Zloděj pak krátce před přistáním požádal letušku, aby mu na letištní plochu k letadlu přivolala sanitku. Když sanitka k letadlu dorazila, muž zdravotníkům řekl, že je mu lépe a odešel bez toho, aniž by prošel klasickou bezpečnostní kontrolou. Od té doby muže nikdo neviděl.

 

Na krádež upozornili policii až uklízeči, kteří našli v záchodové míse několik svazků bankovek. Policie muže identifikovala jako Francouze žijícího na Guadelope, ale zatím se jí ho nepodařilo dopadnout.

 

Publikováno: 05.03.2011
Aktualizováno: 05.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Muž ukradl z letadla ve vzduchu 172 tisíc eur

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist