Na anglické město Coventry spadly z oblohy stovky jablek

Anglické město Coventry v hrabství West Midlands zažilo tento týden v pondělí netradiční úkaz v podobě stovek jablek, které z ničeho nič začaly padat z oblohy. Podle obyvatel z městské čtvrti Keresley začal jablečný déšť asi v 19 hodin a trval jen pár minut. Padající jablka nikoho nezranily, jen několik automobilů bylo lehce poškozeno. Nikdo z obyvatel Coventry si padající jablka z nebe nedokáže vysvětlit.

 

„Najednou začala z nebe padat jablka. Byla malá, zelená a tvrdě dopadala na kapotu. Všechna auta najednou zastavila,“ popisuje netradiční zážitek jeden z řidičů.

 

Profesor Robert Kerr z univerzity ve Warwicku se snaží tento ojedinělý úkaz vysvětlit tím, že jablka odnesl silný vítr z nějakého ovocného sadu v blízkém okolí a ty pak spadla na zem. S touto teorií se shoduje také meteorologický ústav a uznávaný meteorolog Jim Dale.

 

Obyvatelům Coventry se ale tato hypotéza moc nezdá, k čemuž jim napomáhá fakt, že majitel největších ovocných sadů v okolí oznámil, že jemu žádná jablka v sadech nechybí. Sandra Camwellová navíc podotýká, že kolem města se moc jabloní nevyskytuje a její teorie je taková, že jablka vypadla z letadla.

 

Klíčová slova: Anglie, Coventry

 

Publikováno: 16.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na anglické město Coventry spadly z oblohy stovky jablek

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist