Na Ibize zuří nejhorší lesní požár v její historii

Na oblíbeném baleárském ostrově Ibiza zuří od úterý rozsáhlý lesní požár, který se doposud nepodařilo dostat pod kontrolu. Do dnešního dne bylo z domovů a hotelů na Ibize evakuováno více jak 1000 lidí, mezi kterými je i 500 turistů z Velké Británie a Německa. Španělský deník El Mundo uvádí, že plameny již spálily asi 1500 hektarů borových lesů, což jsou přibližně tři procenta území celého ostrova.

 

Požár na španělském ostrově, který vypukl v jeho severovýchodní části, zuří již třetím dnem a stále se ho nedaří zvládnout. “Pod kontrolou sice není, ale je mnohem stabilizovanější a postupuje jen velmi pomalu,“ uvedla představitelka místní vlády Pilar Costaová.

 

Mírnému zlepšení situace napomáhají lepší meteorologické podmínky, vítr je příznivější a je více vlhko. S přírodním živlem bojuje 500 lidí – hasiči, vojáci, technici, policisté a dobrovolníci. Vodu na hašení jim dopravuje 20 vrtulníků.

 

Požár ale stále zuří na ploše s obvodem asi 20 kilometrů, v pásu dlouhém 7,5 a širokém 3 kilometry.

 

Z vyhlášeného turistického letoviska Portinax na severu ostrova bylo evakuováno asi 300 lidí, z toho dvě třetiny byli hoteloví hosté.

 

Jedná se o nejhorší a největší požár, který byl kdy na Ibize zaznamenán. Požár neúmyslně založil při neopatrné manipulaci s vykuřovadlem včel Argentinec, který ale už několik let na ostrově žije. Policie již muže zadržela.

 

Klíčová slova: Ibiza

 

Publikováno: 28.05.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na Ibize zuří nejhorší lesní požár v její historii

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist