Na Japonsko se žene obří tajfun Ma-on, udeřit má zítra

Obrovský tajfun Ma-on se blíží k ostrovům Japonska, panují velké obavy, že y mohl zasáhnout i poškozenou jadernou elektrárnu Fukušima. Ze satelitních snímků tajfunu je zřetelné, že jeho rádius je větší než samotná rozloha Japonska. Větry tajfunu jsou tak silné, že můžou zvednout vlny Tichého oceánu až do výšky 12 metrů.

 

Společnost Tepco, která provozuje jadernou elektrárnu Fukušima začala dnes narychlo stavět ochranný kryt nad poškozeným reaktorem, který má zabránit, aby do něho nepršelo a voda se tak nedostala do haly s turbínou.

 

Mohutný tajfun Ma-on by měl Japonsko zasáhnout již zítra. Momentálně se tajfun pohybuje asi 300 kilometrů východně od ostrova Minami Daito v prefektuře Okinawa a rychlostí 20 kilometrů za hodinu míří dále na sever.

 

Větry tajfunu dosahují rychlosti až 160 kilometrů za hodinu a metropoli Tokio by podle meteorologů měly zasáhnou během noci z úterý na středu. Ostrovy Kjúšú a Šikoku budou vystaveny velmi intenzivním přívalovým srážkám, které mohou zapříčinit záplavy a sesuvy půdy.

 

Klíčová slova: Japonsko, Tokio

 

Publikováno: 18.07.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na Japonsko se žene obří tajfun Ma-on, udeřit má zítra

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist