Na letiště Václava Havla se dostanete novým sjezdem

Nový sjezd na letiště Václava Havla, foto: prg.aero

Nový sjezd na letiště Václava Havla, foto: prg.aero

Od 1. září 2015 byl uveden do provozu nový sjezd z rychlostní komunikace R7 na Letiště Václava Havla Praha, a to ve směru od Prahy na Slaný. Nově se tak na letiště sjíždí až za mostem přes rychlostní komunikaci R7, který propojuje tuchoměřickou a ruzyňskou část území. Pokud se spletete a sjedete omylem starým sjezdem, který již povede na Tuchoměřice, nic se neděje, můžete se vrátit zpět na letiště hned na prvním kruhovém objezdu. Cílem nového provedení je příjezd k letišti zpřehlednit a současně zajistit jeho dostatečnou kapacitu pro budoucí nárůst cestujících. Změna je řádně opatřena novým dopravním značením.


Ke změnám sjezdů dochází poprvé v moderní historii Letiště Václava Havla Praha. To úpravou získá přehledné a bezpečné napojení na frekventovanou komunikaci. Řidiči směřující na letiště tak získají komfortnější dopravní řešení bez křížení s auty jedoucími jinými směry.


K podstatnému vylepšení dojde i v dopravní obsluze blízkých Tuchoměřic. Ve směru na Slaný navíc vznikne moderní řešení s připojovacím pruhem na rychlostní komunikace.


Dopravní stavba bude uváděna do provozu ve více etapách, proto v termínu od 1. září do 6. října budou před letištěm dočasně fungovat dva sjezdy. Současný sjezd na letiště bude nyní směřovat na Tuchoměřice a až následující sjezd (za mostem přes R7) bude určen pro cestu na letiště.


Celá stavba bude dokončena do konce letošního roku. Do té doby je potřeba věnovat zvýšenou pozornost novému dopravnímu značení. Cestujícím se proto doporučuje ponechat si větší časovou rezervu při příjezdu na letiště.

zdroj: prg.aero

Klíčová slova: Praha

 

Publikováno: 04.09.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na letiště Václava Havla se dostanete novým sjezdem

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist