Na letišti na Sibiři shořela kontrolní věž i terminál letiště

Velký požár včera zachvátil kontrolní věž na letišti Cheremshanka na Sibiři. Požár na věži vypukl asi v 11:44 místního času a během deseti minut pohltily plameny celou kontrolní věž a také sousední odbavovací halu letiště. V terminálu letiště se naštěstí v inkriminovanou dobu nenacházeli žádní cestující, a tak při požáru nebyl nikdo zraněn. Na místo krátce po vypuknutí požáru dorazilo 38 hasičských vozidel. Více jak stovce hasičů pak trvalo téměř čtyři hodiny, než se jim podařilo dostat oheň pod kontrolu.

 

Během požáru zůstal na střeše kontrolní věže uvězněn jeden ze zaměstnanců, kterého se hasičům podařilo bez zranění vysvobodit pomocí dlouhého žebříku. Příčina vzniku požáru se zatím vyšetřuje, ale podle prvotních informací je na vině zkrat na elektroinstalaci uvnitř kontrolní věže.

 

„Následky požáru jsou opravdu obrovské, protože byla úplně zničena kontrolní věž a také odbavovací terminál letiště,“ uvedl regionální ministr energetiky Denis Pashkov. Všechny lety jsou proto přesměrovány na sousední letiště Yemelyanovo, dodal Pashkov.

 

Letiště Cheremshanka leží 23 kilometrů severně od ruského města Krasnojarsk. Letiště slouží pro civilní letadla a od roku 1982 slouží jako základna pro helikoptéry civilní obrany.

 

Klíčová slova: Rusko

Poloha

Souřadnice: 56° 10' 33" SŠ, 92° 32' 11" VD

Na letišti na Sibiři shořela kontrolní věž i terminál letiště - poloha na mapě
 

Publikováno: 20.12.2011
Aktualizováno: 20.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na letišti na Sibiři shořela kontrolní věž i terminál letiště

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist