Na letišti v Miami vypukl včera obrovský požár

Včera večer krátce před půlnocí vypukl velký požár ve Spojených státech na mezinárodním letišti v Miami ve státě Florida. Na letišti začaly hořet nádrže s benzínem, ze kterých tankují letadla palivo. Zrušeno bylo více jak 90 letů a s požárem bojovalo celkem 120 hasičů. Při této nehodě nebyl nikdo zraněn. Hasičům se podařilo dostat oheň pod kontrolu až dnes ráno.

 

Nejvíce letů byla nucena zrušit letecká společnost American Airlines, která se na provozu letiště v Miami podílí více jak 70 procenty. Největší problémy aerolinkám způsobovalo tankování letadel, jelikož při požáru vyhořelo přes 40 procent leteckého paliva z hlavní tankovací nádrže.

 

“Ještě nevíme, jak dlouho bude trvat, než se náš letový řád vrátí zpátky k normálu,“ sdělil mluvčí aerolinek American Airlines Ed Martelle.

 

V současné době funguje na letišti letecký provoz normálně, ale mnoho letadel má zpoždění kvůli problémům s tankováním paliva do letadel.

 

Klíčová slova: Miami, Florida, USA

 

Publikováno: 24.03.2011
Aktualizováno: 24.03.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na letišti v Miami vypukl včera obrovský požár

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist