Na letišti v Ruzyni včera nouzově přistál Boeing 767

Boeing 767-300 společnosti Delta Air Lines

Boeing 767-300 společnosti Delta Air Lines

Na pražském letišti v Ruzyni včera dopoledne nouzově přistál letoun Boeing 767 společnosti Delta Air Lines, který letěl na pravidelné lince z New Yorku do Prahy. Přístroje letadla začaly pilotům krátce před přistáním hlásit technickou závadu. Kvůli této mimořádné situaci byl kolem desáté hodiny dopoledne na deset minut zastaven veškerý provoz na letišti. Žádný z cestujících v letadle nebyl při tomto incidentu zraněn.

 

„Jednalo se o pravidelnou linku z New Yorku do Prahy. Letadlo mělo indikovanou technickou závadu, která se ale nepotvrdila,“ uvedla mluvčí Letiště Praha Eva Krejčí.

 

Zpravodajský server Události 112 však uvedl, že letadlo mělo poruchu vztlakových klapek, díky které se pilotům nepodařilo před přistáním klapky vytáhnou a tím pádem nemohli zpomalit letadlo na potřebnou rychlost před přistáním.

 

„K letadlu ihned vyjeli hasiči a záchranná služba, která má na letišti své stanoviště, také byl aktivován integrovaný záchranný systém z Prahy. Závada se však nepotvrdila a letadlo přistálo naprosto v pořádku. Letadlo prošlo po přistání technickou kontrolou a ten samý den po 13:30 opět odletělo do New Yorku,“ doplnila Krejčí.

 

Klíčová slova: Praha, Delta Air Lines, New York

 

Publikováno: 15.01.2012
Aktualizováno: 15.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na letišti v Ruzyni včera nouzově přistál Boeing 767

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist