Na Mont Blancu je nová horská v podobě obřího teleskopu

Unikátní horská chata se nachází ve výšce 2 835 metrů

Unikátní horská chata se nachází ve výšce 2 835 metrů

Na italské straně alpské hory Mont Blanc byla uvedena do provozu unikátní horská chata určená pro horolezce a turisty, kteří se rozhodnou pro výstup na na tuto nejvyšší horu Alp, jejíž vrcholek se nachází ve výšce 4 810 metrů nad mořem na její francouzské straně. Horská chata, která svým vzhledem připomíná obří teleskop se nachází ve výšce 2 835 metrů a na své místo byla usazena pomocí helikoptéry.

 

Chata, která bude sloužit jako luxusní noclehárna pro horolezce je klimatizovaná, je zde 12 lůžek, kuchyňka, obývací pokoj a toaleta. Interiér útulné chatky je zhotoven z březového dřeva. Dominantou chaty je ale rozhodně velké kruhové okno, ze kterého se naskýtá úchvatný a nezapomenutelný panoramatický výhled na okolní vrcholky Alp.

 

Za návrhem tohoto unikátního hotýlku stojí firma LEAP, kterou si u ní objednal italský alpský klub. „Naším cílem bylo navrhnout stavbu tak, aby co nejlépe zapadla do vysokohorského prostředí a nezatěžovala životní prostředí. Energie je do chaty dodávána ze solárních panelů na její střeše a celá chata je zkonstruována tak, aby odolal drsným klimatickým podmínkám,“ uvedl mluvčí firmy LEAP. Chata vyšla italský alpský klub na 214 tisíc liber (asi 6,25 milionu korun).

 

Klíčová slova: Itálie, Francie

 

Publikováno: 12.12.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na Mont Blancu je nová horská v podobě obřího teleskopu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist