Na nádraží v Londýně stojí vánoční strom postavený z lega

Nástupiště na nádraží Svatého Pankráce v Londýně se nyní chlubí světovým unikátem v podobě vánočního stromku, který z dálky vypadá jako obyčejný vánoční strom, ale pokud k němu přistoupíte blíže, zjistíte, že jeho výjimečnost spočívá v tom, že je celý postavený ze stavebnice Lego. Strom je vysoký 12,2 a je tak nejvyšším stromem, který kdy byl z této populární stavebnice postaven.

 

Stavba tohoto unikátního vánočního stromu trvala dva měsíce a bylo na ni použito 600 tisíc dílů lega od 172 různých značek. Na stromku nechybí ani kulaté ozdoby, kterých je na větvích stromu zavěšených celkem 1200.

 

Za nápadem a realizací této impozantní stavby stojí jednačtyřicetiletý Duncan Titmarsh, který je jedním ze 13 certifikovaných a profesionálních stavitelů lega na světě. Titmarsh se skládáním kostiček lega živý na plný úvazek od února loňského roku. Strom byl na nádraží umístěn 24. listopadu a bude jeho chloubou a turistickým lákadlem až do 3. ledna 2012.

 

Klíčová slova: Londýn

 

Publikováno: 29.11.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na nádraží v Londýně stojí vánoční strom postavený z lega

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist