Na palubě Airbusu Iberie se při letu narodila holčička

Dne 3. června porodila cestující na palubě Airbusu A319 aerolinek Iberia letícího z Rovníkové Guineje do Madridu zdravou holčičku. Při rychlém a nečekaném porodu asistovala trojice zdravotníků – porodní asistentka, lékař a pediatr, kteří shodou okolností také cestovali na palubě letadla.

 

Podle vyjádření letecké společnosti se porod uskutečnil v 03:30, asi dvě hodiny po startu letadla z metropole Malabo v Rovníkové Guinei.

 

Letadlo nemuselo nijak měnit plán letu a matka s dítětem byly hospitalizovány až po příletu na letiště v Madridu. “Je pravda, že měla velké štěstí, že na palubě bylo tolik zdravotnického personálu,“ uvedl mluvčí Iberie. Iberia nedoporučuje těhotným ženám cestovat letadlem, ale nezakazuje to.

 

Některé aerolinie jsou v tomto ohledu mnohem přísnější, jelikož nedovolují ženám od sedmého měsíce těhotenství cestovat letadlem a požadují lékařské potvrzení.

 

Tento netradiční porod přímo na palubě letadla během letu byl už celkem sedmým, který Iberia na palubě svého letadla zažila.

 

Klíčová slova: Iberia, Rovníková Guinea, Madrid

 

Publikováno: 18.06.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na palubě Airbusu Iberie se při letu narodila holčička

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist