Na rakouské dálnici A10 stojí kolona aut dlouhá 70 kilometrů

U našich západních sousedů, respektive v Bavorsku a Bádensku-Württembersku začali letní prázdniny a tisíce lidí vyrazilo autem na dovolenou k moři. V důsledku tohoto obrovského náporu dovolenkářů se na Taurské dálnici v rakouských Korutanech vytvořila obrovská kolona stojících automobilů, která je dlouhá asi 70 kilometrů. Stejnou dálnici také velmi často využívají Češi pro cesty do Chorvatska.

 

Obrovská zácpa se utvořila na rakouské dálnici A10, která spojuje Salcburk s Villachem. Agentura APA hlásí, že současná gigantická zácpa je největší, jaké se kdy v Korutanech objevila. Automobily se v koloně pohybují jen krokem a občas stojí na místě i několik desítek minut.

 

Už od dnešních časných ranních hodin se začala na dálnici směrem na jih tvořit kolona před tunelem Oswaldiberg poblíž Villachu. Po několika hodinách se fronta aut táhne na sever až ke katschberskému tunelu na hranici spolkových zemí Korutany a Salcbursko.

 

Další zácpa, která má ale “jen“ deset kilometrů, se vytvořila na dálnici A11 před tunelem na hranici Rakouska se Slovinskem.

 

Klíčová slova: Bavorsko, Bádensko-Württembersko, Korutany, Salcburk, Villach

 

Publikováno: 30.07.2011
Aktualizováno: 30.07.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na rakouské dálnici A10 stojí kolona aut dlouhá 70 kilometrů

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist