Na řece v centru Moskvy se potopil člun, zahynulo 9 lidí

V centru Moskvy se na stejnojmenné řece srazil výletní člun s nákladní lodí, podle posledních informací zahynulo při nehodě 9 lidí. Na výletním člunu “Lastochka“ cestovalo celkem 16 lidí a potápěčům se zatím podařilo najít osm utonulých. Jedna žena se stále pohřešuje, ale vyšetřovatelé už ji i tak připočítali k celkovým devíti obětem. Záchranářům se podařilo zachránit sedm lidí a potopený člun se již podařilo vytáhnout ze dna řeky.

 

K nehodě došlo v 01:30 místního času na řece Moskva poblíž sportovního centra Lužniki. Mezi utonulými je i kapitán a zároveň majitel výletního člunu Gennady Zinger. Právě jemu je tato tragická nehoda přisuzována, protože na jeho plavidle mohlo cestovat pouze 12 osob.

 

K nehodě došlo tak, že výletní člun narazil do zakotvené lodě u nábřeží a následně se potopil. Podle zpráv od ministerstva pro mimořádné situace přežilo neštěstí pět mužů a dvě ženy.

 

Klíčová slova: Rusko, Moskva

 

Publikováno: 01.08.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na řece v centru Moskvy se potopil člun, zahynulo 9 lidí

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist