Na sesterské lodi potopené Concordie dnes vypukl požár

Na výletní lodi Costa Allegra, která patří italské společnosti Costa Crociere a je sesterskou lodí nedávno potopené lodi Costa Concorida, začalo dnes hořet. Loď vyplula v sobotu o uplynulém víkendu ze zálivu Diego-Suarez na severním pobřeží Madagaskaru v Indickém oceánu a cílem její plavby má být město Victoria na Seychelách, kam měla podle původního plánu připlout zítra v ranních hodinách. Na palubě lodi je přes 600 cestujících a přibližně 400 členů posádky.

 

Agentura AFP uvádí, že požár vypukl ve strojovně u generátorů, ale posádce se ho již podařilo uhasit. Žádní zranění nejsou hlášeni, ale loď je údajně bez proudu a její motory jsou stále nefungují.

 

Ihned po vypuknutí požáru vyslal kapitán lodi signál o pomoc. Italská pobřežní stráž požádala o pomoc několik nákladních lodí plujících v blízkosti Costa Allegry a seychelské úřady vyslaly k lodi letadlo, dva remorkéry a motorovou loď.

 

Loď Costa Allegra byla vyrobena 29. dubna 1969 ve finském městě Turku jako nákladní. Na výletní loď byla přestavena v roce 1990. Loď je 187,7 metrů dlouhá, má celkem 8 palub a pojme až 1 072 cestujících.

 

Klíčová slova: Itálie, Madagaskar, Seychely, Victoria, Turku

 

Publikováno: 27.02.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na sesterské lodi potopené Concordie dnes vypukl požár

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist