Na simulátoru iPilot v Praze můžete pilotovat Airbus 320

Pokud patříte mezi milovníky létání a vždy bylo vaším snem vyzkoušet si pilotování velkého dopravního letadla, tak od 15. ledna letošního roku si můžete tento sen splnit, a to přímo v centru Prahy na unikátním leteckém simulátoru iPilot. Na tomto simulátoru reálných letů se můžete vžít do role pilota dopravního letounu Airbus 320.

 

Na leteckém simulátoru si můžete vyzkoušet reálné přistání na některém z 24 tisíc letišť po celém světě. Mezi nejoblíbenější letiště, na kterých si chtějí návštěvníci simulátoru vyzkoušet přistání patří hongkongské letiště Kai Tak, londýnské Heathrow, pařížský Charles de Gaulle a letiště na karibském ostrově St. Maarten.

 

Simulátor iPilot ale není určen jen pro milovníky létání, ale také pro lidi, kteří mají naopak z létání panický strach (aerofobii). Podle majitele společnosti Wolframa Schleutera stačí třeba již dvě lekce létání na simulátoru, aby se lidé strachu z létání zbavili.

 

V kabině simulátoru je se zákazníkem vždy proškolený instruktor s leteckou licencí, který klientovy během letu pomáhá. Instruktor má také k dispozici tzv. ''červené tlačítko'', jehož stiskem může simulaci letu ihned ukončit, například v případě hrozícího pádu letadla.

 

Zájemci si mohou vybrat z široké nabídky možností počínaje 15-ti minutovým letem s přistáním na letišti podle vlastního výběru až po 60-ti minutový let z Prahy do oblíbeného prázdninového letoviska, kam se nejčastěji létá na dovolenou. Za první zmíněnou možnost zaplatí zákazník 999 korun a za druhý 3 499 korun.

 

Simulátor iPilot se nachází v Praze na Malé Straně v ulici Zborovská 47 naproti Café Savoy nedaleko Střeleckého ostrova.

 

Společnost iPilot založil před třemi lety německý podnikatel a amatérský pilot Wolfram Schleuter. První letecký simulátor byl otevřen v červnu 2009 v nákupním centru Bluewater v anglickém Kentu. Kromě Prahy a Kentu jsou simulátory iPilot také v Londýně, Mnichově, Berlíně, Drážďanech, Hamburku a Curychu. V budoucnu budou další simulátory otevřeny v Dubaji a Dauhá, Istanbulu, Düsseldorfu a Frankfurtu.

 

Klíčová slova: Česká republika, Praha, Londýn, Mnichov, Drážďany, Dubaj, Istanbul, Düsseldorf, Frankfurt, Berlín, Hamburk, Curych

 

Publikováno: 03.02.2012
Aktualizováno: 03.02.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na simulátoru iPilot v Praze můžete pilotovat Airbus 320

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist