Na švýcarské hoře Jungfrau probíhá do 8. ledna laserová show

Na hoře Jungfrau v bernském regionu Švýcarských Alp se od příchodu Nového roku promítá laserová světelná show. Tuto akci má na svědomí známý švýcarský umělec Garry Hofstetter, který se společně se svým týmem utábořil na ledovci pod vrcholkem hory Jungfrau v nadmořské výšce 3 380 metrů při teplotě dosahující až minus třiceti stupňů, promítá každý večer až do 8. ledna na severní stranu hory Jungfrau různé obrázky. Online přenos projekce můžete sledovat zde.

 

Na Nový rok se na plátno z horského masivu promítal Švýcarský kříž. Na hoře se také objeví portrét Adolfa Guyera-Zellera, který byl zakladatelem jungfrauské vysokohorské železnice (Jungfraubahn), která letos slaví své sté výročí od svého založení. Právě světelná show zahájila oslavy výročí místní železnice.

 

Úzkorozchodná ozubená železnice Jungfraubahn spojuje horu Jungfrau s horským průsmykem Kleine Scheidegg. Celková délka tratě je 9,3 kilometrů a vlaky se po ní pohybují rychlostí 27 kilometrů v hodině. Na trati jsou umístěny celkem čtyři stanice, přičemž dvě z nich jsou umístěny v tunelu, který byl vyražený do hor Eiger a Mönch. Tento tunel tvoří 80 procent délky celé trati a jeho dominantou, která ročně přiláká tisíce turistů je to, že cestující mohou při jízdě tímto tunelem sledovat úchvatnou alpskou krajinu skrz prosklené stěny tunelu.

 

Vrcholovou stanicí železnice je stanice Jungfraujoch, která se nachází v nadmořské výšce 3 454 metrů a právem je nejvýše položenou stanicí v Evropě. Díky tomu se této stanici přezdívá ''Top of Europe''.

 

Klíčová slova: Švýcarsko

 

Publikováno: 02.01.2012
Aktualizováno: 03.01.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Na švýcarské hoře Jungfrau probíhá do 8. ledna laserová show

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější zprávy týdne

© 2008-2018 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist